Beszédes körmök
A kerek köröm jó alkalmazkodóképességről, súrlódásmentes kapcsolatokról, könnyebb be- és elfogadásról árulkodik. Ezen kívül gyors, gördülékeny működtetésre vall, ugyanakkor gyors fáradásra is figyelmeztet az adott szerv tekintetében (erről kicsit később).
A szögletes köröm gyenge alkalmazkodó készséget jelöl, több konfliktusra és súrlódásra való hajlamot és szelektív el- és befogadást. Körülményességet, nehézkes működtetést takar, ugyanakkor szívós kitartásra enged következtetni.
A hosszú körömlemez gyenge fizikumra és egészségre vallhat, s ha ez a köröm még lefelé is görbül, akkor függőségi probléma húzódik meg a háttérben (ha rovátkolt, barázdált, akkor főleg). Tulajdonosa békés, idealizmusra hajlamos.
A rövid köröm pedig kritikus hajlamúakra jellemző, erős önkritikával, hirtelen haraggal.
A vékony, gyenge köröm gyenge egészségre utal.
A legyező alakú köröm ideggyengeségre való hajlamot takarhat.
Ha a köröm szélessége nagyobb, mint hossza, akkor kötekedő, kotnyeles, aggodalmaskodó ember lehet a tulajdonosa.
Körmünk színe:
A rózsaszín a köröm egészséges színe.
A fehér köröm vérszegénységre utal, a vas hiánya.
Akinek nagyon pirosas a körme színe, az túl sok fehérjét fogyaszt.
A lilás szín rossz vérkeringésre utal, illetve ha csak átmenetileg lilul be körmünk, lehet, hogy akkor épp fáztunk.
A szürkés-lilás szín viszont már igen baljóslatú jel: súlyos elmérgeződési állapotra utal, illetve a végstádiumban lévő betegek körmei szoktak ilyenek lenni.
A sok fehér folt körmeinken az adott szervrendszer állapotára utal (ha az egészséges, nem kellene fehér foltnak lennie). Ugyanakkor utalhat cink-hiányra vagy túl sok édesség, cukor fogyasztása következtében fellépő kalcium- és magnézium-hiányra. Mások úgy vélik, az E-vitamin hiányát jelentik e kis foltok.
Ha krátereket látunk a körömlemezen, az sugárterhelés eredménye (sugárterápiánál).
A bevájódások megerőltető időszakra engednek következtetni (az adott ujjunkhoz tartozó szervrendszerünk terheltségéről).
A holdacskák pedig arról árulkodnak, hogy mennyire mutatjuk meg magunkat a külvilág felé, mennyire nyilvánvaló, avagy rejtett az adott ujjhoz tartozó tulajdonságunk illetve testileg mennyire nem használjuk az adott szervrendszert; van-e energiatartalékunk vagy nagyon titokban élünk (ilyenkor nemigen látszanak a holdacskák) avagy sokat kihozhatnánk magunkból, de lusták vagyunk hozzá.
Az ujjaink és szervrendszerünk
A hüvelykujj az agy és az idegrendszer, a gerinc és a gerincvelő formálódási helye.
A mutatóujjnál formálódik a nyelv, a fül, az orr, a szem, a látó- és a hallóidegek és a kisagy.
A középső ujjnál az emésztő szervrendszerünk a nyelvvel, gyomorral, májjal, hasnyálmiriggyel.
A gyűrűsujjnál a szív- és érrendszer, az epe és a lép.
A kisujjunk pedig az intim szféránk, azaz a nemi szervek területe.
Fontos még az ujjak egymáshoz való elhelyezkedése; amelyik ujjunk felé hajlik a többi, (összezárt ujjainkat vizsgálva) az testünk gyenge láncszeme. Azaz ha a középső ujjunk felé hajlik a többi, akkor az emésztőszervrendszerünkre kell jobban odafigyelnünk.
Az ujjak közti lukak pedig (azaz ha azok nem simulnak egymásra teljesen), az adott szervrendszerek közti támogatás hiányára utalnak.